ATCC-211A-006-336M-T
- Mfr.Part #
- ATCC-211A-006-336M-T
- Manufacturer
- Abracon
- Package/Case
- Datasheet
ATCC-211A-006-336M-T
- Description
- CAP TANT 33UF 20% 6.3V 1206
- Stock
- 747
- Quality
- Manufacturer :
- Abracon
- Product Category :
- Tantalum Capacitors
- Capacitance :
- 33 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 4.5Ohm
- Failure Rate :
- Features :
- General Purpose
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- Manufacturer Size Code :
- A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Molded
- Voltage - Rated :
- 6.3 V